27 Paź 2017

Internet (po kablu) wolno działa/zrywanie połączenia – co robić?

Oto najczęstsze przyczyny wolnego działania naszego Internetu oraz zrywania połączenia :

  • Coś zakłóca pracę naszego modemu. Modemy kablowe są szczególnie wrażliwe na zakłócenia pochodzące z telefonów komórkowych i tabletów z modułem LTE. Tego typu urządzenia powinny znajdować się co najmniej w odległości dwóch-trzech metrów od modemu. Jeśli modem znajduje się w sąsiedztwie innych urządzeń elektronicznych, spróbuj na chwilę je odsunąć lub wyłączyć i sprawdź, czy nastąpiła poprawa.
  • Problem z Twoim komputerem lub innym urządzeniem (wirus, wolny dysk, problem sprzętowy). Aby wykluczyć tę możliwość, sprawdź działanie naszej sieci na innych urządzeniach np. innym komputerze.
  • Zbyt dużo urządzeń intensywnie korzystających z sieci. Wszystkie urządzenia, które posiadają możliwość podłączenia do Internetu  (np. telewizor Smart TV, konsola do gier) mogą „zużywać” prędkość Twojego internetu. Wyłącz inne urządzenia kozystające z Internetu i wtedy sprawdź czy nastąpiła poprawa.
  • Wadliwa instalacja kablowa. Jeżeli dokonałeś zmian w swojej instalacji kablowej lub jest ona uszkodzona (np.: przez gryzących pupili) być może tutaj tkwi przyczyna Twoich problemów z działaniem internetu. Zgłoś nam to. Nasi serwisanci bezpłatnie dokonają przeglądu Twojej instalacji i wymienią uszkodzone elementy. Pozwoli Ci to cieszyć się ponownie pełną prędkością działania Internetu.
  • Uszkodzenie modemu lub usterka naszej sieci. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza sieć zawsze działała prawidłowo. Usterek nie da się uniknąć,czasem możemy dowiedzieć się o nich tylko dzięki Twojemu zgłoszeniu.
    Na tej stronie możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy nie prowadzimy prac technicznych.

Jeżeli powyższe wskazówki nie pomogły to odwiedź narzędzie diagnostyczne Dr Kabel: drkabel.elsat.pl i zgłoś usterkę przez Internet.

Dodatkowo możesz skontaktować się z nami:

– przez portal mBOK: mbok.elsat.pl

– mailowo: bok@elsat.pl

– telefonicznie: 32 789 60 20

odwiedź najbliższe BOK