31 Lip 2017

III Rudzki Półmaraton Industrialny za nami!

29 lipca firmy Elsat i Sileman ponownie, jako jeden ze sponsorów, zaangażowały się w przygotowanie III Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego. Gorliwie też od samego początku, czyli od godz. 15:00, dopingowaliśmy wszystkich sportowców, którzy aktywnie brali udział w tym niecodziennym wydarzeniu. Niezależnie od wieku.

Już bowiem po południu pojawili się pierwsi zawodnicy – najmłodsi maratończycy, mający zaledwie po kilka lat. Ich duch sportowej rywalizacji mógł natomiast śmiało zawstydzić doświadczonego biegacza. Przyjemnie było oglądać jaką wytrwałością, determinacją, a także odwagą wykazują się ci najmłodsi sportowcy.

Tego samego dnia już o godzinie 21:00 spod Pl. Jana Pawła II wystartowało w biegu około 1000 zawodników z czego aż 655 z nich pokonało dystans 21 km (wszystkim ogromnie gratulujemy!). Bieg poprzedzony był oczywiście rozgrzewką, w której udział wzięli wszyscy zebrani na miejscu sportowcy. Półmaratonowi towarzyszył bieg na 7 kilometrów oraz rywalizacja nordic walking. Imprezę biegową urozmaicił koncert znanego rapera Jacka „Mezo” Mejera, który po występie na scenie, wraz z biegaczami, jako zapalony maratończyk, wyruszył na rudzkie drogi.

Dodatkową atrakcją wydarzenia – jak w roku poprzednim – był bieg na szpilkach. Tego niecodziennego wyczynu podjęło się 28 pań, dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. W zabawie udział wzięła też wiceprezydent Anna Krzysteczko.

Dla firm Elsat i Sileman była to okazja, aby spotkać się z naszymi Abonentami i porozmawiać na nieco luźniejsze tematy. Dodatkowo, każdy Abonent otrzymał drobny upominek oraz informację o trwających obecnie promocjach. Bez problemu każdy z gości znalazł u nas coś dla siebie.

Warto dodać, że trasa III Rudzkiego Półmaratonu Industrialnego otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Tak więc, wyniki osiągnięte podczas tegorocznego półmaratonu będą  uwzględniane we wszystkich statystykach, związanych z maratonami.