05 wrz. 2017

Iście szkockie doświadczenia podczas imprezy golfowej.

To było iście szkockie doświadczenie. Po raz pierwszy firma Sileman Biznes miała okazję być jednocześnie partnerem, a także brać udział w turnieju, którego tłem było ponad 600 lat szkockiej tradycji. Było to bowiem połączenie dwóch głównych symboli reprezentujących słynącą z dostojności i elegancji Szkocję – golfa i whisky. Pod sztandarem tych dwóch symboli odbył się turniej „Whisky & Spirit House Golf Cup„, który miał miejsce dnia 02.09.2017 r. w Bytomiu.

Na miejsce przybyło wielu pasjonatów Golfa, ale i nie tylko. Choć niektórzy wciąż powszechnie uważają, że sport ten przeznaczony jest głównie dla bogatej elity, to jednak prawda jest zgoła inna. Dzięki prostym regułom oraz niewygórowanym wymaganiom dotyczących finansów, kondycji i siły, w golfa może grać każdy, od dzieci po emerytów. Zaopatrzyć się natomiast trzeba w sporą ilość wolnego czasu, cierpliwości i wytrwałości. Jedna bowiem rozgrywka trwa zwykle od czterech do sześciu godzin.

A jak to wszystko łączy się z whisky? Chociaż pierwszy alkohol tego typu wyprodukowano w Irlandii, to dzięki właśnie Szkocji stał się popularny. Trunek ten ma jedną świetną cechę – jest idealny do długich rozmów z innymi osobami. Jest powszechnie uważany za elegancki. Dzięki temu idealnie wkomponowuje się w klimat spokojnej rozgrywki golfa na świeżym powietrzu.

Cieszymy się, że mogliśmy być na miejscu i poczuć ten klimat. Że mogliśmy wesprzeć wszystkich miłośników golfa, którymi niejednokrotnie są nasi klienci, czyli właściciele firm. Ludzie potrafiących docenić gustowne połączenie elegancji, luzu, klasy i dobrego stylu, ale przede wszystkim też pasji i zamiłowania do sportu.