18 wrz. 2017

Nasza relacja z Pikniku Rodzinnego „SmartChef: kulinarna przygoda”!

 

SmartChef czyli kulinarna przygoda dla małych i dużych.

Piknik Rodzinny, który odbył się dnia 16.09.2017 r. w Rudzie Śląskiej na Targowisku w dzielnicy Wirek był prawdziwą ucztą dla wszystkich, którzy byli głodni i spragnieni wrażeń. Nie zabrakło bowiem atrakcji i wyzwań, a także pysznych przekąsek zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. A niezapomnianych emocji z pewnością dostarczył warsztat kulinarny „SmartChef”, podczas którego najmłodsi uczestnicy mogli przeżyć prawdziwą przygodę i poczuć się, jak uczestnicy znanych, telewizyjnych programów kulinarnych gotując wspólnie z Klaudią Budny – finalistką 4. edycji programu MasterChef.

 

Było gorąco, słodko, a czasami nawet pikantnie.

W warsztatach kulinarnych „SmartChef” wzięło udział aż 60 dzieci. W trzech turach trwających po 45 minut, przy specjalnie przygotowanych 10 stanowiskach, wyposażonych w sztućce, deski do krojenia, produkty spożywcze oraz – na osobnym stole – sprzęty kuchenne, rozegrały się zawody o tytuł SmartChef’a. W każdej turze dwudziestka nowych, odważnych kucharzy, ubranych w specjalny fartuch, miała do przygotowania jedną z trzech potraw. Była to „zdrowa kanapka”, „sałatka”, a na końcu „naleśniki na słodko”. Uczestnicy w przygotowanie swoich dań byli zaangażowani samodzielnie, choć mogli też liczyć na wsparcie rodziców lub prowadzącej. Była to wspaniała, wspólna zabawa z elementami pikantnej rywalizacji, której efektem była prawdziwa poezja smaków!

Finalistom oczywiście należały się nagrody, a te zostały ufundowane przez sponsorów wydarzenia tj. kanał National Geographic oraz E! Entertainment, z udziałem naszego partnera – kanału FilmBox (który niedawno zmienił swoją nazwę na Kino TV). Pozostali uczestnicy otrzymali nagrodę pocieszenia. Był nią wyjątkowy fartuch z autografem od Klaudii Budny!

 

Kulinarnych uniesień ciąg dalszy 

W trakcie gdy część dzieci próbowała swoich sił w kulinarnych potyczkach, pozostali mieli możliwość skorzystania z wielu innych atrakcji. Odbyła się nauka uważności dla dzieci – Mindfulness, pomagająca w ćwiczeniu uwagi i koncentracji, był dmuchaniec do skakania, prowadzone animacje takie jak: malowanie buziek, balonowe zoo, bańki mydlane, a także wiele ciekawych zajęć: warsztaty plastyczne „kolorowa owsiana mozaika”, piramida żywienia – stanowisko edukacyjne z magnetycznymi puzzlami, plastyka z szafki kuchennej – zajęcia z masy solnej, a nawet wyciskanie soku ze świeżych owoców przy użyciu energoroweru zasilającego sokowirówkę.

Podczas gdy najmłodsi uczestnicy oddawali się beztroskiej zabawie z profesjonalnymi animatorami i korzystali z dostępnej strefy zabaw i animacji, to dorośli w tym czasie, w przerwie pomiędzy konkursami, mogli oddać się degustacji idealnie schłodzonego, złocistego napoju, a także delektowaniu się swojskimi specjałami, częstując się kiełbasą, kaszanką (czyt. krupniokiem), pieczonymi ziemniaczkami z ogórkiem kiszonym, żurkiem, a do tego gorącą kawą, herbatą lub zimnymi napojami.

 

Gorące podziękowania!

Gorące podziękowania kierujemy zarówno do wszystkich, którzy byli obecni podczas naszego wydarzenia, jak również do współorganizatorów, sponsorów – kanału National Geographic oraz E! Entertainment, a także partnera – kanału Kino TV.

Pragniemy także podziękować młodej, zdolnej, utalentowanej i rozpoznawanej już, szanowanej blogerce z Rudy Śląskiej Justynie Dragan – prowadzącej wspaniały blog (kliknij, aby zobaczyć blog) kulinarny oraz fanpage (kliknij, aby zobaczyć fanpage) „Nastoletnie Wypiekanie”, która ochoczo wsparła nas podczas promocji całego wydarzenia!

Bez Was to wydarzenie nie byłoby tak wspaniałe, a dzięki Wam mamy ogromną ochotę powtórzyć je za rok! :)

 

P.S. Poniżej znajdziesz możliwość pobrania zdjęć z pikniku :)

 

 

Kliknij w przycisk poniżej i pobierz zdjęcia :)