26 lt. 2018

VI edycja konkursu „Bezpieczny Internet”

Wiele słyszymy o narastającym niebezpieczeństwie, które czyha na młodych ludzi w sieci, dlatego chętnie wspieramy akcje propagujące bezpieczeństwo w Internecie. Świat wirtualny to nie tylko dostęp do świetnej rozrywki oraz przydatnych informacji, na każdej stronie możemy napotkać szkodliwe treści, na które podatne są nasze dzieci. Sileman jako lokalny dostawca Internetu po raz kolejny wsparł inicjatywę jednej z rudzkich szkół pod hasłem „Bezpieczny Internet”.

16 lutego w Szkole Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej odbyło się wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu „Bezpieczny Internet”. Organizatorem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 20 w Rudzie Śląskiej. Do VI edycji konkursu zostało zgłoszonych 99 prac wykonanych przez uczniów z następujących placówek : SP nr 1, 7, 8, 13, 14, 16, 18, 20, 21, 24, 36. Z pośród nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoniło trzech zwycięzców . Wybór nie był łatwy, dlatego przyznano również wyróżnienia. Fundatorami nagród została firma Sileman.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie pod kierunkiem swojego nauczyciela plakatu w wersji elektronicznej na temat bezpiecznego Internetu. Nauczyciel wybierał najlepsze plakaty w szkole, a następnie przesyłał do jury SP 20. Zwycięzcą konkursu została Weronika Medina ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Salzberg ze Szkoły Podstawowej nr 20, natomiast trzecie miejsce zajął Daniel Ziółkowski ze Szkoły Podstawowe nr 13. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Jesteśmy pełni podziwu jaką wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci dysponują dzieci uczęszczający do rudzkich szkół. Nie możemy się już doczekać kolejnej edycji konkursu „Bezpieczny Internet”, w której z pewnością weźmiemy udział. Zachęcamy wszystkich do angażowania się w tego typu inicjatywy, ponieważ razem możemy sprawić aby świat wirtualny był lepszy.