12 Kwi 2018

Warsztat Terapii Zajęciowej „Promyk” – Wspieramy osoby z niepełnosprawnością intelektualną

 

Jesteśmy zdrowi, mamy dobry wzrok i słuch, sprawny umysł. Jest to dla nas naturalne i oczywiste.

Mają problem ze skupieniem, często nie potrafią trafić łyżeczką do ust.
Czasami nie wiedzą jak się nazywają, trzymają się z boku, a każdy „Promyk” słońca dodaje im blasku…

Żyją wśród nas ludzie, którzy niestety nie otrzymali tak wiele jak my.

Niepełnosprawność intelektualna może osiągać różne stopnie: od lekkiego, po głęboki. Osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności potrafią samodzielnie żyć w społeczeństwie, zakładają rodziny, jednak często cierpią na zaburzenia osobowościowe, natomiast osoby o głębokim stopniu niepełnosprawności osiągają poziom rozwoju odpowiadający maksymalnie trzyletniemu dziecku, który ogranicza się do opanowania podstawowej „samoobsługi”.

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej „Promyk” to ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej. Poprzez indywidualnie dobrane programy, opiekunowie prowadzą rehabilitację zawodową i społeczną.

W pracowniach podopieczni uczestniczą w zajęciach z malarstwa, rękodzieła, ceramiki i działań praktycznych. Ponadto, w ramach działalności WTZ organizowane są przedstawienia, zajęcia sportowe, wycieczki krajoznawcze i integracyjne.

 

 

 

Jesteśmy firmą, która na każdym poziomie podkreśla zaangażowanie w sprawy lokalne, dlatego szanujemy każdą inicjatywę, która podobnie jak my wpiera społeczeństwo, w którym żyje.

Rozwijanie kreatywności wśród ludzi niepełnosprawnych intelektualnie jest niezwykle ważne!

 


 

W jaki sposób mogliśmy jeszcze bardziej rozjaśnić WTZ „Promyk”?

♥ Zorganizowaliśmy wśród naszych pracowników zbiórkę artykułów biurowych niezbędnych do przeprowadzania zajęć.

♥ Z racji tego, że „Promyk” organizuje wiele wydarzeń dla swoich podopiecznych,jako dostawca Internetu dla firm i instytucji ufundował aparat fotograficzny, by każda ważna dla uczestników chwila mogła być uchwycona przez profesjonalny sprzęt.

Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie! Z niecierpliwością czekamy na relacje fotograficzną ze zbliżających się wydarzeń oraz warsztatów!