28 Maj 2018

Z okazji ich święta – odwiedziliśmy Dom Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej

Mama to taka Pani, która przytuli, zorganizuje, posprząta, zrozumie, wesprze i zawsze będzie. 
Mama to taki ster na statku, kierownica w rowerze i silnik w samochodzie. 
Bez niej nie działa nic, z nią możliwe jest wszystko.

Z okazji tegorocznego Dnia Matki postanowiliśmy ponownie odwiedzić Dom Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej.

Tym razem oprócz zebranych darów w postaci damskich i dziecięcych ubrań, zabawek, kosmetyków, detergentów, rzeczy spożywczych i innych niezbędnych do życia przedmiotów, postanowiliśmy również zadbać o pozytywne nastawienie Mam przebywających w placówce.

Zorganizowaliśmy motywujące spotkanie z  osobą, za którą od lat kroczy cała masa zainspirowanych przez nią kobiet, Mam – Jadwiga Kander – doradca biznesowy, coach, trener rozwoju osobistego. Pani Jadwiga szkoli naszych pracowników, dlatego mieliśmy pewność, że wybraliśmy właściwą osobę.

Były zwierzenia, chwile radości i refleksji. Główne przesłanie jakie uczestniczki wyniosły ze spotkania to:

„Skup się na tym co jest tu i teraz. Nie zagłębiaj się w przeszłość, bo będziesz smutna, nie myśl o przyszłości, bo pojawi się lęk.
Tu i teraz liczy się dla Ciebie i Twojego dziecka najbardziej.”

Mamy miały okazję przypomnieć sobie jak wielki skarb stanowią dla swoich pociech. Dały życie, a to coś najpiękniejszego na świecie.

 

Zebrane dary były ogromną pomocą dla mieszkańców placówki. Spotkanie pomogło Mamom uwierzyć w siebie i lepsze jutro. Nasze firmy rozpoczęły również prace nad naprawą instalacji antenowej w budynku Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej. Bardzo nam zależy, by podopieczne i ich dzieci mogły korzystać z odbiorników telewizyjnych, dlatego wysłaliśmy naszych fachowców, by rozwiązali problem, a tym samym polepszyły komfort życia w placówce.

 

Drogie Mamy jesteście cudem! Dla Waszych dzieci jesteście wszystkim! Życzymy wszystkim Mamom dużo siły na każdy kolejny dzień!