Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Baza wiedzy

Które łącze internetowe jest najstabilniejsze?

Ofert od dostawców internetu na Śląsku jest naprawdę wiele. Przyglądając jednak im się bliżej, można zauważyć, że internet internetowi nie jest równy a transfer danych może odbywać się na kilka sposobów. Co zatem wybrać, jeśli zależy nam, aby łącze było stabilne, szybkie i niezawodne?

Jak działa internet światłowodowy?

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę Internetu przesyłanego standardowym kablem na ten pochodzący ze światłowodu. Internet światłowodowy zdobywa coraz większą popularność w Rudzie Śląskiej, gdzie dostawcy od kilku lat przeprowadzają liczne inwestycje w tworzenie infrastruktury sieciowej. Sprawdź, w jaki sposób działa Internet światłowodowy, zapewniający zarówno szybki przesył, jak i niezawodność łącza.

Czy router ma wpływ na szybkość Internetu?

Masz wrażenie, że prędkość Internetu w Twoim domu nie jest jednakowa z parametrami łącza, które podał operator? Może być to prawda i niekoniecznie będzie to wina operatora. Oczywiście istnieje wiele czynników takiego stanu rzeczy, jednak nie da się ukryć, że router również jest jedną z nich. Czy router ma wpływ na szybkość internetu? Jeżeli tak to czy można coś poprawić? Zapraszamy do lektury!

Jak przyspieszyć domowy Internet?

Czy wyobrażasz sobie dzisiejszy świat bez Internetu? Nie sądzę. Jest to przecież narzędzie wręcz niezbędne zarówno do pracy, jak i nauki. Niesamowicie popularne stały się również zakupy online. Nawet telewizję oglądamy przy wykorzystaniu łącza internetowego, nie wspominając o coraz większej ilości sprzętu domowego podłączonego online. I tutaj może pojawić się problem – łącze internetowe może okazać zbyt wolne i przeciążone. Jak sobie z tym poradzić?

Jakie możliwości daje TV Smart w Elsat?

Żona ma zaplanowany maraton serialowy, dziecko zaprosiło koleżanki na noc bajek, a Ty chcesz zobaczyć ulubione rozgrywki sportowe? Czy ta sytuacja brzmi znajomo? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo znamy sposób na rozwiązanie tego problemu! Poznaj Multiroom - funkcję dzięki której można oglądać swoje ulubione programy na kilku telewizorach w tym samym czasie, bez żadnych ograniczeń.