Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Czym jest Multiroom?

Opublikowano: 23 listopada 2022

Żona ma zaplanowany maraton serialowy, dziecko zaprosiło koleżanki na noc bajek, a Ty chcesz zobaczyć ulubione rozgrywki sportowe? Czy ta sytuacja brzmi znajomo? Jeśli tak, to świetnie się składa, bo znamy sposób na rozwiązanie tego problemu! Poznaj Multiroom - funkcję dzięki której można oglądać swoje ulubione programy na kilku telewizorach w tym samym czasie, bez żadnych ograniczeń.

Możliwość oglądania różnych kanałów

Multiroom to cyfrowy system zbiorczy, za sprawą którego każdy z domowników może oglądać w tym samym momencie serial, mecz, program lub film, na który ma ochotę. Co to oznacza w praktyce? To, że domownicy mogą oglądać jednocześnie różne kanały na kilku telewizorach. Funkcja ta jest szczególnie ważna w przypadku domów wielorodzinnych, gdzie spora różnica wieku sprawia, że trudno jest wybrać jeden film czy serial, który będzie odpowiadał każdemu. Multiroom to po prostu ogromna wygoda i nieograniczone możliwości.

Koniec sporów o pilot

Zbiorczy system telewizyjny został zaprojektowany z myślą o domownikach i ich odmiennych potrzebach. Po podłączeniu Multiroomu nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy z domowników oglądał jednocześnie te same programy, bez kłótni o pilot i o to, który film będzie leciał dziś wieczorem. Każdy telewizor korzystający ze zbiorczego systemu to niezależne urządzenie, na którym możesz oglądać wybrany przez siebie program lub film, bez konieczności dzielenia się telewizorem z kimkolwiek innym.

Co ważne - oglądanie telewizji na kilku urządzeniach nie wpływa negatywnie na jakość obrazu, dźwięk i stabilność połączenia. System Multiroom gwarantuje wysoką jakość każdego z tych parametrów bez względu na okoliczności i warunki atmosferyczne. Dlatego też nie musisz obawiać się o to, że oglądając ulubiony program, Twoi domownicy stracą połączenie lub będą mieli gorszy obraz lub dźwięk.

Czy Multiroom musi być podłączony do anteny?

Multiroom działa w oparciu o wykorzystanie anteny - aby każdy z telewizorów mógł odbierać wybrany w ramach usługi pakiet kanałów, musi być podłączony do oddzielnego dekodera. Z kolei aby dekoder działał prawidłowo i bezawaryjnie, musi on być podłączony do anteny satelitarnej. Należy jednak pamiętać, że aby podłączyć kilka dekoderów do jednej anteny potrzebny jest specjalny konwertera, który dobierany jest na podstawie liczby dekoderów. A dodatkowo nie można również zapominać o Wi-Fi, które powinna mieć zarówno jednostka centralna, jak i inne dekodery. Podłączenie Multiroomu jest naprawdę bardzo proste, wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad!

Jeżeli masz pytania dotyczące podłączenia lub wykupienia systemu Multiroom - nasi specjaliści chętnie udzielą Ci porad. Ta usługa w firmie Elsat kosztuje jedynie 10 złotych, a znacząco ułatwia życie! Od wielu lat oferujemy telewizję kablową na Śląsku - a w szczególności w Rudzie Śląskiej, Bytomiu i Radzionkowie, dzięki czemu doskonale znamy potrzeby swoich klientów. Jeżeli chcesz zamówić usługę Multiroom - zadzwoń do nas, a chętnie Ci w tym pomożemy!

Multiroom - czy warto?

Z usługi Multiroomu warto skorzystać nie tylko ze względu na wygodę, ale również oszczędność finansową! Zdecydowanie lepiej i taniej jest zapłacić dodatkowe 10 złotych za usługę zbiorczego systemu telewizyjnego niż podpisywać oddzielną umowę na każdy z telewizorów. Dzięki temu każdy w dowolnej chwili będzie mógł oglądać swoje ulubione seriale i programy.

Multiroom nie jest usługą jedynie dla nowych klientów! Po podpisaniu umowy, w każdej chwili możesz skorzystać z dodatkowej usługi abonamentowej na Multiroom. Wystarczy skontaktować się z dostawcą telewizji, który przedstawi możliwe rozwiązania i powie, jak podłączyć Multiroom.