Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Zalety internetu światłowodowego

Opublikowano: 3 sierpnia 2022

Internet światłowodowy na Śląsku, w Polsce i na całym świecie to obiekt pożądania wielu osób. Nic dziwnego, gdyż tego typu internet posiada szereg zalet, które zdecydowanie przemawiają na jego korzyść. Dlaczego warto mieć internet światłowodowy w Rudzie Śląskiej, Bytomiu, czy gdziekolwiek indziej? Czym w ogóle jest światłowód? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dostawców Internetu na Śląsku? W końcu, jakie są zalety internetu światłowodowego? Zapraszamy do lektury!

Czym jest światłowód?

Oczywiście warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie, czym jest światłowód, zanim przybliżone zostaną jego zalety. Światłowód to przewód, który wykonany został z mieszanki włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Jest to technologia, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych rozwiązań, gdyż rolę nośnika informacji pełni tu światło. Wykorzystywane światło pozwala na przesyłanie informacji z olbrzymią prędkością. Dziś światłowody zdecydowanie są najważniejszym elementem globalnej sieci internetowej. Światłowody prowadzone są po dnie oceanów i łączą one ze sobą poszczególne kontynenty. Rzecz jasna obecnie światłowody są stosowane również w celu dostarczania internetu użytkownikom indywidualnym i pojedynczym domostwom. Czas poznać zalety internetu światłowodowego!

Stabilność połączenia

Jedną z najważniejszych zalet Internetu światłowodowego w Bytomiu, czy dowolnym innym mieście jest stabilność połączenia. Łącze światłowodowe jest o wiele stabilniejsze niż inne rodzaje Internetu. Przede wszystkim warto wymienić tu połączenie satelitarne, czy radiowe. Ponadto światłowody są wysoce odporne na warunki atmosferyczne m.in. śnieg, grad, nawałnicę, czy porywisty wiatr. Nie mają na nie również wpływu zakłócenia radiowe, czy elektromagnetyczne. Zdarza się, że Internet w domu wykorzystywany jest nie tylko przez laptopy, czy smartfony, ale również konsole do gier, dekodery telewizyjne, czy same telewizory. Co więcej, niejednokrotnie do sieci obecnie podłączone mogą być nawet lodówki, czy odkurzacze. Tylko wysoka przepustowość i stabilność światłowodu pozwala nie martwić się o odczuwalne dla użytkownika spadki prędkości, nawet podczas wykorzystywania sieci przez wszystkich domowników jednocześnie. Miłośnicy gier docenią z kolei niezauważalne wręcz opóźnienia w transmisji, które ma wartość znacznie niższą niż sekunda. Jest to parametr, który jest istotny przede wszystkim w rywalizacjach internetowych z innymi graczami.

Przewaga prędkości przesyłania danych

Wysoka przepustowość, która jest jedną z najważniejszych cech Internetu światłowodowego odpowiada również za dużą prędkość pobierania (download). Informacje można pobierać nawet z prędkością do 1 Gb/s, co powoduje, że korzystanie z takiego łącza to czysta przyjemność. Taka prędkość przesyłania danych pozwala m.in. oglądać filmy w wysokiej jakości 4K, czy transmisje realizowane w telewizji Internetowej. Co ważne, światłowody to również duża szybkość wysyłania (upload). Jest to bardzo pomocne zwłaszcza gdy często udostępniasz duże pliki, czy zdjęcia o wysokiej rozdzielczości, co także przekłada się na ich rozmiar. Chcesz podzielić się filmami z ostatniego spotkania? Twoi znajomi chcą byś przesłał im zdjęcia z minionych wakacji? Z internetem światłowodowym nie będzie żadnego problemu. Upload to parametr, który doceniają również osoby, które streamują w sieci swoje treści. Mogą być to zarówno rozgrywki, jak i wykłady, konferencje, czy kursy. Wykorzystanie światłowodów pozwala również wyeliminować efekty zacinania się obrazu, utratę ostrości, czy przedłużającego się w nieskończoność buforowania. Już nie musisz czekać kilku minut, by załadować stronę z dużą ilością multimediów.

Skuteczność i bezawaryjność

Wśród najważniejszych zalet światłowodu nie można nie wspomnieć o jego bezawaryjności. Prawdopodobieństwo wystąpienia jakiejkolwiek awarii tego typu łącza jest niezwykle niskie. Światłowody nie iskrzą się, ani nie nagrzewają. Dlaczego jest to tak ważne? Nie musisz martwić się, że przewody stopnieją, pękną lub ulegną innemu uszkodzeniu np. w wyniku spięcia elektrycznego, czy wysokiej temperatury. Co więcej, jeżeli nie musisz się martwić o same łącze to i o sprzęty z nim połączone np. router, telewizor, czy komputer. Dodatkowo warto podkreślić, że sama instalacja światłowodu jest szybka i bezproblemowa, a doświadczeni monterzy wykonują ją w kilka godzin, co również jest jedną z zalet tego rozwiązania.

Internet światłowodowy na Śląsku - sprawdzeni dostawcy

Poznałeś już większość zalet Internetu światłowodowego, więc doskonale wiesz, dlaczego warto z niego korzystać. Jeżeli zależy Ci na szybkim Internecie w Radzionkowie to koniecznie powinieneś zapoznać się z naszą ofertą. Elsat to sprawdzony dostawca Internetu na Śląsku, który oferuje internet w Rudzie Śląskiej, czy Bytomiu, a także na terenie całego Górnego Śląska. Masz możliwość wyboru spośród pakietów o różnej, maksymalnej prędkości przesyłu danych (nawet do 900 Mbit/s) zarówno w budynkach wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, byś mógł cieszyć się szybki Internetem w swoim domu, czy firmie.