Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Internet światłowodowy - Katowice

W dzisiejszych czasach internet odgrywa bardzo ważna rolę. Jest już nie tylko źródłem wiedzy i rozrywki, ale także narzędziem pracy i do nauki zdalnej. Wiele spraw, w tym urzędowych, możemy załatwić bez wychodzenia z domu a zakupy online stały się dla nas już codziennością. To coraz więcej możliwości, które sprawiły, że internet jest nieodłącznym elementem naszego życia. Z tego powodu warto korzystać z niezawodnego i szybkiego internetu światłowodowego na Śląsku, którego dostawcą jest Elsat.

Szybki internet światłowodowy w Katowicach?

Powoli internet światłowodowy w Katowicach wypiera bardzo popularny do tej pory internet bezprzewodowy. Jeśli zatem korzystasz z internetu na terenie Śląska, zapoznaj się z ofertą naszej firmy Elsat i wybierz zupełnie nową jakość łącza. Skąd jego przewaga nad pozostałymi rozwiązaniami i jego nieograniczone możliwości? Transmisja informacji odbywa się za pomocą fali świetlnych. Przebiega ona stabilnie i bez jakichkolwiek zakłóceń, ponieważ światłowód nie emituje pola elektromagnetycznego ani nie reaguje na pola tego typu w swoim otoczeniu. Ponadto wykazuje wyjątkową odporność na wszelkie warunki atmosferyczne i inne czynniki zewnętrzne zatem ani śnieg, deszcz czy wiatr nie zakłócą jego działania. Warto również wspomnieć o wysokiej przepustowości. Pozwala ona na jednoczesne korzystanie z łącza internetowego wielu użytkowników i urządzeń domowych, bez wpływu na prędkość przesyłu danych. Pozwala to również przesyłać dane z ogromną prędkością.

Wyjątkowa konstrukcja światłowodu

Światłowód to technologia przyszłości. To przewód, który składa się z trzech podstawowych elementów. Powstał na bazie włókna szklanego i tworzyw sztucznych a jego średnica jest mierzona w mikronach. Istotną warstwę stanowi również płaszcz, który nie przepuszcza światła a odbija falę, bez utraty przez nią mocy. Sygnał w kablu miedzianym posiada sporą bezwładność, w przypadku światłowodu została ona całkowicie wyeliminowana. Sygnały są tutaj krótsze a przepustowość większa a także wzrastają odległości, na jakie sygnał może być przesyłany. Duże znaczenie ma również okrycie światłowodu czyli zewnętrzna warstwa kabla. To element, który służy do ochrony wnętrza światłowodu przez uszkodzeniami mechanicznymi i mikropęknięciami.

Oferta internetu światłowodowego w Katowicach od Elsat

Szukasz bezawaryjnego i szybkiego internetu? Wybierz sprawdzonego dostawcę internetu w Katowicach Elsat. Nieważne, czy potrzebujesz zapewnić sobie dostęp do internetu mieszkając w domu jednorodzinnym czy też w budynku wielorodzinnym. Elsat ma przygotowaną ciekawą ofertę dla każdego, uwzględniającą różne potrzeby użytkowników. Do wyboru nasi Klienci mają atrakcyjne pakiety z różną prędkością pobierania - do 300 Mbit/s, 500 Mbit/s lub 600 Mbit/s. Najbardziej wymagający Klienci mogą się zdecydować na internet światłowodowy w Katowicach z prędkością nawet do 800 i 900 Mbit/s, bez limitu pobierania danych.

Z oferty Elsat chętnie korzystają osoby pracujące zdalnie oraz korzystające z kursów i szkoleń online. Szybkie i stabilne łącze daje nieograniczone możliwości uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach. Ponadto pozwala w niemal ekspresowym tempie pobierać filmy oraz korzystać z gier bez obawy o ciągłe zacinanie i opóźnienia. Zwróć również uwagę, że w Elsat możesz zamówić internet światłowodowy w pakiecie z telewizją cyfrową i telefonem stacjonarnym. Zachęcamy zatem do kontaktu z nami a z przyjemnością zaprezentujemy ofertę wyjątkowego internetu światłowodowego na Śląsku - w Katowicach i innych miastach Metropolii Górnośląskiej.