Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Internet światłowodowy Ruda Śląska

Wysoka jakość łącza internetowego w dzisiejszych czasach to podstawa. Trudno jest wyobrazić sobie swobodne funkcjonowanie bez tak niezbędnego elementu, jakim jest Internet. To dzięki niemu można zdalnie pracować i się uczyć, grać w gry, oglądać filmy czy załatwiać formalności oraz wykonywać wiele innych pożytecznych zadań. Użytkownicy nie zadają już sobie pytania, czy warto mieć własny dostęp do Internetu. Dużo większą rolę odgrywa kwestia — jaki Internet wybrać, by jak najłatwiej i najsprawniej było można z niego korzystać? Na pierwszy plan wybijają się kwestie jego szybkości, przepustowości i możliwości podłączenia jak największej ilości urządzeń, nie tracąc przy tym na jakości. Wybierając pakiet internetowy, warto korzystać z usług sprawdzonych i cenionych dostawców Internetu w Rudzie Śląskiej.

Przewaga światłowodu nad Internetem bezprzewodowym

Obecnie najbardziej rozpowszechniony jest Internet bezprzewodowy. Jednak czy to na pewno jedyna i najlepsza opcja przesyłania informacji? Już teraz widać, że Internet bezprzewodowy jest wypierany z rynku przez Internet światłowodowy. Jeżeli nadal korzystasz z Internetu bezprzewodowego w Rudzie Śląskiej, warto zaznajomić się z ofertą naszej firmy Elsat, która proponuje zupełnie inną jakość łącza.

Coraz częściej spotykany Internet światłowodowy ma sporą przewagę nad Internetem bezprzewodowym. Analizując oferty można spotkać z akronimem FTTH (Fiber To The Home), który oznacza nic innego jak światłowód. Przy jego wykorzystaniu transmisja informacji odbywa się za pomocą światła. Dlatego ma tak sporą przewagę nad falami radiowymi, ponieważ świetlne fale pulsują dużo szybciej. Z czego składa się światłowód? Zbudowany jest on z rdzenia wykonanego z włókna szklanego, plastiku czy półprzewodnika, a także kilku warstw płaszcza.

Wśród najważniejszych zalet światłowodu można wymienić brak tłumienia. Oznacza to, że światłowód nie emituje pola elektromagnetycznego i nie reaguje na pola tego typu w swoim otoczeniu. Dzięki temu transmisja danych przebiega stabilnie i bez zakłóceń. Warto również zwrócić uwagę na jego wysoką przepustowość, która umożliwia przesyłanie informacji z odległych informacji. Ponadto do sieci można podłączyć dużą ilość urządzeń, nie tylko komputer czy smartfon, lecz także urządzenia AGD i RTV. Sygnał światłowodu nie jest zakłócany przez warunki atmosferyczne, dlatego nawet wyładowania elektryczne czy śnieg i burze nie wpłyną na stabilność łącza.

Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę Internetu światłowodowego w Rudzie Śląskiej?

Chcąc korzystać z Internetu światłowodowego w Rudzie Śląskiej, warto wybrać ofertę sprawdzonego operatora. A takim właśnie jest Elsat. Nasza oferta skierowana jest zarówno dla budynków jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych. Staramy się zaspokoić potrzeby wszystkich naszych klientów, dlatego posiadamy wiele pakietów. W naszej firmie możesz zamówić Internet z prędkością 300 Mbit/s, 600 Mbit/s, a także aż 900 Mbit/s — to opcja dla najbardziej wymagających osób.

Dla klientów w budynkach jednorodzinnych

Dla klientów w budynkach wielorodzinnych

Proponujemy Internet w Rudzie Śląskiej, który jest szybki, dzięki czemu bezproblemowo, w ekspresowym tempie będziesz mógł pobrać swój ulubiony film. Wyjątkowa szybkość przesyłania danych przez światłowód również umili spędzanie czasu przy grze video, która nie będzie się zacinała. Oferta Elsat znakomicie sprawdzi się dla osób pracujących zdalnie, uczących się przez internet. Szybkie i stabilne łącze daje nowe możliwości, a także bezproblemowo można do niego podłączyć wiele urządzeń naraz i nie stracić na szybkości przesyłania danych. Światłowód to przyszłościowe rozwiązanie. Technologia ciągle się rozwija i internet tego typu będzie za parę lat standardową opcją.

Zachęcamy do skontaktowania się z nami. Zapoznamy cię z naszą ofertą niezastąpionego Internetu światłowodowego w Rudzie Śląskiej oraz innych miastach Metropolii Górnośląskiej.