Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Dzień bezpiecznego Internetu! Wspieramy rudzkie szkoły!

Opublikowano: 18 kwietnia 2019

Dzień bezpiecznego Internetu! Wspieramy rudzkie szkoły!

We współczesnych czasach coraz częściej słyszymy o narastającym niebezpieczeństwie, które czyha na młodych ludzi w sieci. Jako dorośli i bardziej doświadczeni ludzie powinniśmy być szczególnie wyczuleni. Świat wirtualny to nie tylko źródło cennej wiedzy oraz świetnej rozrywki. Pojawia się w nim wiele szkodliwych treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i psychikę dzieci. Sileman jako lokalny i świadomy niebezpieczeństw dostawca Internetu, po raz kolejny wsparł inicjatywę jednej z rudzkich szkół pod hasłem „Bezpieczny Internet”.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień bezpiecznego Internetu obchodzony jest w Polsce 5 lutego. W całym kraju odbywa się wiele inicjatyw promujących zwiększenie bezpieczeństwa w sieci. Uwaga skupiona jest przede wszystkim na najmłodszych użytkownikach Internetu, którzy w znacznie większym stopniu narażeni są na niebezpieczeństwo. Kilka dni temu także w Rudzie Śląskiej w Szkole Podstawowej nr 20 zainteresowano się tym tematem. Już po raz siódmy szkoła ta zorganizowała konkurs pt.„Bezpieczny Internet”, w którym udział wzięli uczniowie z sześciu szkół z regionu. Praca konkursowa miała mieć formę plakatu, reklamy, wskazówki przemawiającej w taki sposób do odbiorcy, by z rozwagą i mądrością korzystał z Internetu. Do VII edycji konkursu zostało zgłoszonych 41 prac. Z pośród nadesłanych zgłoszeń Jury wyłoniło trzech zwycięzców. Wybór nie był łatwy, dlatego przyznano również wyróżnienia. We wtorek, w Dzień Bezpiecznego Internetu odbyło się wręczenie nagród, których fundatorami była firma Sileman.

Jesteśmy pełni podziwu jaką wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci dysponują dzieci uczęszczający do rudzkich szkół. Cieszymy się, że jako lokalny dostawca Internetu możemy wspierać tego typu inicjatywy.

Razem możemy sprawić aby świat wirtualny był lepszy i bezpieczniejszy!