3…2…1…

I ruszyli! Ponad 750 zawodników w ubiegłą sobotę, tj. 28.07.2019 r. wzięło udział w corocznym – tym razem V – Rudzkim Półmaratonie Industrialnym.

Choć alerty pogodowe nie zachęcały, to nic nie było w stanie zakłócić organizacji tak wspaniałego wydarzenia! Ambicje śmiałków wzięły górę nad kapryśną matką naturą, wobec której nawet pogoda musiała ustąpić i ostatecznie dopisać wszystkim biegaczom. Podsyceni ogromnymi emocjami i niesamowitym dopingiem rodzin, znajomych i bliskich wystartowali, by walczyć ze sobą, własnymi słabościami, a przede wszystkim, by dobrze się bawić.

Wśród osób biorących udział w biegu nie zabrakło również reprezentacji Elsatu i Silemana. Firm, które – jak w roku ubiegłym – były jednym ze sponsorów wydarzenia. Doceniamy bowiem dobrą zabawę i udzielającą się energię. Ze względu na popularność rudzkiego półmaratonu dostrzegamy także jak ważne jest to doświadczenie dla mieszkańców Rudy Śląskiej. Nie tylko ze względu na możliwość aktywnej integracji, ale również dla wzmocnienia wizerunku miasta. W biegu wzięli bowiem udział nie tylko mieszkańcy Rudy Śląskiej, ale również miast z całej Polski. Dlatego jesteśmy szczęśliwi i dumni, że mogliśmy być częścią tego eventu i móc aktywnie go wspierać!

 

Podczas całego wydarzenie nie zabrakło też innych atrakcji dla gości. Odbył się bieg dla dzieci oraz rywalizacja w biegu w japonkach na dystansie 400 m. Kolejna niespodzianka czekała na zawodników w pakietach startowych. Mowa tu o pamiątkowej koszulce „na ramiączkach” z nadrukowanym własnym imieniem bądź pseudonimem. „Z pewnością każdy z biegaczy wykorzysta ją później podczas letnich treningów” – komentuje August Jakubik, organizator wydarzenia. Z kolei na mecie biegacze otrzymali także pamiątkowy medal i porcję pysznego, domowego żurku.

Dla firm Elsat i Sileman była to także okazja, aby spotkać się z naszymi Abonentami i porozmawiać na nieco luźniejsze tematy. Dodatkowo, każdy Abonent otrzymał drobny upominek oraz informację o trwających obecnie promocjach. Bez problemu każdy z gości znalazł u nas coś dla siebie.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w przygotowaniach tego wspaniałego wydarzenia! Aktywność fizyczna to niezastąpiony czynnik zdrowego życia. Nasze firmy doskonale zdają sobie z tego sprawę i zawsze chętnie wspierają tego typu inicjatywy.