Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Kanał BBC Earth HD naszym Odkodowanym Partnerem Miesiąca w październiku!

Opublikowano: 1 października 2022

Kanał BBC_EARTH.png [nr kanału 383] został naszym Odkodowanym Partnerem Miesiąca i będzie odkodowany dla wszystkich naszych Abonentów aż do końca października. 

 

BBC Earth emituje głównie brytyjskie programy dokumentalne, naukowe, przyrodnicze i historyczne.

 

W październiku na tym kanale szczególnie polecamy:

DYNASTIE, sezon 2

Rodzina to siła. Szczególną moc ma w świecie zwierząt. Potwierdza to drugi sezon fascynującego serialu przyrodniczego „Dynastie”. Każdy odcinek przedstawia wybrane zwierzę i jego losy na tle stada. Gepardzica Kali stara się zapewnić bezpieczeństwo swej rodzinie zamieszkującej surowe trawiaste równiny zachodniej Zambii. Ona w wieku ośmiu lat jest już dosyć leciwa, a przyszłość jej dynastii jest zagrożona. Dlatego musi nauczyć córki samodzielności. Tymczasem w Kenii niedoświadczona słonica jednoczy osierocone po śmierci przywódczyni stado w obliczu największego wyzwania – wychowania jej bliźniąt. Z kolei samotnie przemierzająca góry Patagonii puma dzielnie znosi trudy opieki nad czwórką młodych. W stadzie krokut toczy się wewnętrzna rywalizacja o dominację samic. Czy młoda królowa stada surykatek da radę zjednoczyć całą rodzinę walczącą o przetrwanie w upalnym klimacie solnisk Makagikadi w Botswanie? I czy makak Mac zdoła utrzymać dominację w stadzie oraz spłodzić potomka, by zapoczątkować własną dynastię? Oto sześć pełnych emocji i dramatyzmu opowieści o dzikich bohaterach wytrwale walczących o przetrwanie swego rodu.

Emisja: niedziele, godz. 11:00 (od 2 października)

 

EARTHSHOT PRIZE: RATUJĄC NASZĄ PLANETĘ

Najnowsza produkcja BBC Earth poświęcona Earthshot Prize. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych nagród dla ekologicznych aktywistów ufundowana w 2020 roku przez księcia Williama. Ostatnia dekada stanowiła trudny czas dla naszej planety. Ludzkość musi stanąć twarzą w twarz z takimi wyzwaniami jak zmiany klimatyczne, odbudowa środowiska naturalnego czy ograniczenie odpadów. Pod przewodnictwem księcia Williama i z udziałem Sir Davida Attenborough oraz doświadczonego zespołu ekspertów, Earthshot ma na celu wskazać pięć najistotniejszych kroków, jakie musimy podjąć, aby ocalić naszą planetę i zainspirować wszystkich do walki o lepszą przyszłość.

Emisja: czwartki, godz. 19:55 (od 6 października)

 

URATOWAĆ KATEDRĘ NOTRE DAME

Fascynujący dokument, którego twórcy przedstawiają losy katedry Notre Dame po tragicznym pożarze z 2019 roku. Od tamtych wydarzeń, kiedy to doszczętnie spłonął drewniany dach, 850-letniej katedrze wciąż grozi zawalenie. Oprócz informacji o dawnych budowniczych, materiałach i zastosowanych technologiach, przyjrzymy się pracy ludzi, którzy obecnie ratują średniowieczną budowlę. Ołowiany pył wciąż zanieczyszcza okolicę, kamienny sufit jest całkowicie popękany, a 500-tonowe rusztowanie niezmiennie góruje nad udręczonym budynkiem.

Emisja: Środa, 19 października, godz. 19:55

 

PIĘKNE BRYTYJSKIE RZEKI Z HAMMONDEM

Dziennikarz Richard Hammond przygląda się najciekawszym rzekom Wielkiej Brytanii i odkrywa historyczne, ekologiczne oraz gospodarcze znaczenie każdej z nich. Prezenter podąża wzdłuż najdłuższej brytyjskiej rzeki, Severn. Kiedyś mówiono, że dzieli ona naród. Obecnie łączy wszystkich Brytyjczyków. Następnie Richard udaje się w dół rzeki Test i wyjaśnia, dlaczego ten rzadki, zagrożony zanieczyszczeniami strumień kredowy ma tak wielkie znaczenie. Wybiera się również w dzikie rejony Szkocji, gdzie poznaje z bliska rzekę Clyde – siedlisko wszystkich Brytyjczyków. Następnie Richard udaje się w dół rzeki Test i wyjaśnia, dlaczego ten rzadki, zagrożony zanieczyszczeniami strumień kredowy ma tak wielkie znaczenie. Wybiera się również w dzikie rejony Szkocji, gdzie poznaje z bliska rzekę Clyde – siedlisko niezliczonych gatunków zwierząt.

Emisja: poniedziałki, godz. 23:00 (od 24 października) 

 

Miłego oglądania! 💛