Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Odkodowani Partnerzy Miesiąca w kwietniu - kanały HISTORY HD i Crime+ Investigation HD!

Opublikowano: 1 kwietnia 2024

W tym miesiącu aż dwa kanały - HISTORY HD i Crime+ Investigation HD zostały naszymi Odkodowanymi Partnerami Miesiąca i będą odkodowane dla wszystkich Abonentów Telewizji 4K aż do końca kwietnia.

Kanał  210902_HISTORY_LOGO_HERO_FULLCOLOR_BLK.png opowiada o niezwykłych ludziach i inspirujących historiach, które zmieniają nasze postrzeganie przeszłości i teraźniejszości. Produkcje stacji w zajmujący i zaskakujący sposób koncentrują się na charyzmatycznych bohaterach, którzy poszerzają znaczenie terminu „historia”.

Hitem stacji w kwietniu będzie kolejny, szósty już sezon programu "Złoto Bałtyku". Od tysięcy lat bursztyn jest obiektem pożądania kolejnych pokoleń zbieraczy. Pierwsze próby tworzenia w bursztynie podejmowano już w prehistorycznej epoce neolitu – około 4500 p.n.e. Zachwycali się nim również starożytni, nazywając go „przyjemną słodyczą” czy „sokiem promieni słońca”. Wyroby gdańskich bursztynników od XV w. były najbardziej pożądanymi prezentami wśród dyplomatów – na dworach królewskich, carskich, sułtańskich, a nawet papieskich. Obecnie blisko 70% wyrobów światowej biżuterii z tym kamieniem pochodzi właśnie z Polski. Ci, którzy zajmują się jego legalnym wydobyciem na co dzień, robią to w trudnych warunkach – zmagając się ze sztormowym wiatrem na wodach Bałtyku lub brodząc po pas w błocie po polach i łąkach Pomorza. W nowej serii telewizji HISTORY „Złoto Bałtyku” widzowie poznają kulisy pracy osób, którymi kieruje prawdziwa gorączka bursztynu. Dowiedzą się, jak wygląda długa droga, którą musi przebyć bursztyn – od połowu, przez obróbkę, na sprzedaży w formie wyrobu jubilerskiego bądź rzeźby kończąc. Poznają również metody wykorzystywane do wydobycia jantaru na bałtyckim wybrzeżu, jak i kulisy branży bursztynniczej w Polsce.

Emisja: wtorki, godz. 21:00 (od 9 kwietnia)

210902_HISTORY_LOGO_HERO_FULLCOLOR_BLK.png

Telewizja 4K - kanał nr 388 (odkodowany dla wszystkich Abonentów do 30.04.2024 r)
TV Smart - kanał nr 505 (dostępny w pakietach Złotym i Platynowym)

linia2.png

Kanał CRIME+_INVESTIGATION_POLSAT_HD.png to kanał poświęcony zbrodniom i śledztwom. 

W kwietniu na tym kanale za sprawą programu "Polskie zabójczynie" przyjrzymy się kolejnym sprawom, którymi żyła cała Polska. „Polskie zabójczynie” to oryginalna produkcja Crime+Investigation Polsat, zgłębiająca najmroczniejsze polskie sprawy kryminalne, w których sprawczyniami okazują się kobiety. Dlaczego kobieta potrafi zabić inną kobietę? Czemu morduje męża? Dlaczego posuwa się do pozbawienia życia bezbronne dzieci? 
W 7. sezonie widzowie poznają kolejne sprawy, które elektryzowały opinię publiczną w całym kraju. Opowieści o kobietach, które dopuściły się najpodlejszych czynów uzupełnione są o inscenizacje oraz wypowiedzi osób zaangażowanych w poszczególne sprawy – funkcjonariuszy organów ścigania, psychologów, dziennikarzy.

Emisja: środy, godz. 21:00 (od 17 kwietnia)

CRIME+_INVESTIGATION_POLSAT_HD.png

Telewizja 4K - kanał nr 548 (odkodowany dla wszystkich Abonentów do 30.04.2024 r)

 

Miłego oglądania! 💛