Sprawdź
dostępność

Podaj miasto
Podaj ulicę
Podaj nr

Otwarte Okno kanału National Geographic HD aż do końca października!

Opublikowano: 2 października 2023

Kanał National Geographic HD będzie odkodowany w ramach Otwartego Okna dla wszystkich Abonentów Telewizji 4K aż do końca października.

 

W tym miesiącu kanał National Geographic zabierze Was na wyprawę szlakiem budowli, które wymykają się ludzkiej wyobraźni. Mowa o sześcioodcinkowej serii „Daniel Ashville i cuda inżynierii”, w której tytułowy bohater podróżuje po świecie, dołączając do wysoko wykwalifikowanych pracowników, by od środka zobaczyć, jak powstają niesamowite konstrukcje. 

W serii pojawią się różne typy obiektów — od mostów czy tuneli, przez hale sportowe, aż po środki transportu. W jednym z odcinków udamy się do Doliny Krzemowej, gdzie pewien wizjonerski zespół próbuje wskrzesić marzenie o budowie sterowca. Liczący 122 metry długości obiekt będzie jednym z największych pojazdów powietrznych w historii ludzkości. Zajrzymy także do ultranowoczesnej hali sportowej w Kalifornii, gdzie swoje mecze ma grać drużyna koszykarska LA Clippers. Budowa tego obiektu to ogromne wyzwanie, ponieważ gigantyczne maszyny zmuszone są do działania w ograniczonej przestrzeni.

W serii nie zabraknie przykładu z Europy. W Alpach pomiędzy Włochami i Austrią drążony jest 64-kilometrowy tunel kolejowy. Doświadczymy ogromnej mocy dynamitu i będziemy świadkami, jak dwie „nitki” połączą się w jeden wielki korytarz, po którym już wkrótce przemkną szybkie pociągi.

Serial „Daniel Ashville i cuda inżynierii” to solidna dawka wiedzy o budownictwie podana w luźnej i łatwo przyswajalnej formie. 

Emisja: czwartki, godz. 21:00 (od 5 października)

 

NATIONAL_GEOGRAPHIC_HD.png

Telewizja 4K - nr kanału: 353 (odkodowany dla wszystkich Abonentów Telewizji 4K do 31.10.2023 r)

TV Smart - nr kanału: 509 (dostępny w pakietach Złotym i Platynowym)

 

W październiku dla wszystkich Abonentów Telewizji 4K będzie odkodowany również inny kanał z grupy Disney - Disney Channel HD, który został naszym październikowym Odkodowanym Partnerem Miesiąca. 

 

 

Miłego oglądania! 💛